mock

Rebranding neziskovky? Co to je?! Aneb HESTIA v novém kabátě díky expertním dobrovolníkům!

HESTIA svléká svůj dosavadní grafický šat a odívá se do zbrusu nového kabátu! Díky skvělé spolupráci s grafickým studiem Sans&Serif

HOS_RGB_pos.jpg

HESTIA svléká svůj dosavadní grafický šat a odívá se do zbrusu nového kabátu! Díky nabídce zcela bezplatné spolupráce s grafickým studiem Sans&Serif v rámci programu Works4fun určeného neziskovým organizacím jsme dostali možnost zamyslet se nad naším vizuálním stylem a nad tím, co o nás říká směrem k Vám, našim dobrovolníkům, partnerům, dárcům či široké veřejnosti. Rozhodli jsme se dát HESTIA novou grafickou tvář. Spolu s týmem z grafického studia jsme si stanovili základní požadavky a rozhodli jsme se, že vzhledem k tradici naší organizace chceme zachovat motiv bohyně rodinného krbu, od níž jsme si naše jméno vypůjčili.

Tým grafiků dokázal divy!

Naší klidně sedící a rozvážné bohyni vdechl nový život. Zaměřil se především na její hrdý a důstojný obličej a pohled směrem kupředu, jenž s nadějí pozoruje plamen, který se díky vzájemné lidské ochotě a pomoci může rozhořet na mnoha místech v naší společnosti, a to, jak věříme, právě díky dobrovolnictví. Novou grafickou podobu dostaly i další složky HESTIA – Národní dobrovolnické centrum, Mentoringové dobrovolnické programy, Metodické a vzdělávací centrum, i naše projekty Dobrovolnik.cz, Křesadlo a další.

Vše vychází z natažené dlaně

Kontrastní a zapamatovatelné barevné kombinace, grafický prvek odkazující na vstřícné gesto, které vychází z natažené dlaně, nad níž může volně plát plamen pomoci, ochoty, blízkosti a ohleduplnosti k druhým.

Šéf studia Sans&Serif Michal Anelt o výsledku našeho společného snažení říká: “Kromě výrazné změny stylizace samotné bohyně HESTIA, prošly léčebnou koupelí v lázních S&S také hlavní články organizace (Národní dobrovolnické centrum, Metodické a vzdělávací centrum, Mentoringové dobrovolnické programy) a projekty Dobrovolník.cz a Křesadlo. kÚplně prvním dokumentem, na kterém se znovuzrozená HESTIA objevila, je výroční zpráva za rok 2013."

Děkujeme celému studiu Sans&Serif a především Michalu Aneltovi a Janě Sýsové za obrovský kus práce i trpělivosti!


Co Vy říkáte na novou grafickou tvář HESTIA? Líbí se Vám? Dokážete si na ni zvyknout? Co Vám říká? Budeme rádi za vaše dojmy a postřehy. Můžete je poslat třeba na email bara.novosadova@hest.cz