mock

Závěr Laboratoře Nadace Vodafone

Ve čtvrtek 19. února se konalo závěrečné setkání účastníků Laboratoře Nadace Vodafone. Děkujeme Nadaci za možnost být v Laboratoři a děkujeme také našim spolulaborantům za pěkné společné zážitky i za dvě zkumavky pro nový Dobrovolník.cz!

11024605_10152586725531436_2552564289091755331_n.jpg

Laboratoř Nadace Vodafone – akcelerační program pro neziskovky a sociální podniky, které se věnují společensky prospěšným technologiím, se ve čtvrtek 19. února završil slavnostním setkáním účastníků, mentorů a investorů v novém sídle Vodafone v pražských Stodůlkách. Deset účastnických týmů představilo svůj projekt a posun, kterého dosáhly během programu. Prezentace hodnotila odborná porota i účastníci navzájem.


Laboratoř Nadace Vodafone podpořila už druhou desítku neziskových organizací a sociálních podniků, které využívají technologie pro pozitivní změny ve společnosti. Program trvá pět měsíců a během pravidelných workshopů se účastníci učí jak svůj nápad ověřit, nastartovat projekt a najít platící zákazníky.


„Z předchozích zkušeností víme, že pro rozvoj a využití technologií pro pozitivní změny ve společnosti nestačí jen finanční podpora dobrého nápadu. Klíčové je doprovodit financování i nefinanční podporou. Proto jsme založili akcelerátor pro sociální start-upy, v rámci kterého účastníky učíme metodou Lean Startup, propojujeme s mentory a pomocí experimentů vedeme k udržitelnému obchodnímu modelu a růstu, a tudíž i k většímu společenskému dopadu,“ vysvětluje Ondřej Zapletal, ředitel Nadace Vodafone, princip programu Laboratoř Nadace Vodafone.


Ocenění poroty, ve které zasedli zástupci investorů, technologických firem i médií, si ze slavnostního večera odnesli zástupci projektu Disway. Ten provozuje mezinárodní sociální síť pro vozíčkáře, kteří chtějí cestovat a potřebují specifické informace o dostupnosti navštěvovaných míst. Kromě přehledu bezbariérových destinací portál zejména propojuje handicapované cestovatele mezi sebou.


„I společensky prospěšné podnikání musí dávat smysl finančně. Těžko najdete pohádkového investora, který podpoří cokoliv bez jasného byznys plánu. Dnes jsme se rychle shodli, že podpoříme projekt Disway. Má velký dopad na cílovou skupinu, i podnikatelský potenciál, “ uvedla členka poroty, investorka Margareta Křížová, na adresu podpořeného týmu.


Další ocenění si účastnické týmy rozdaly navzájem. Během večera se jich představilo deset: Neziskovky.cz, Dariel, SmogAlarm, Ironing Ladies, Dobrovolník.cz, Osobka, Disway, Opravárna, Objevené příběhy a Do práce na kole.


Projekty, které prošly Laboratoří Nadace Vodafone se nyní mohou hlásit o řádově větší podporu v rámci programu Technologie pro společnost. V minulosti tak byly podpořeny například projekty BlindShell nebo Vozejkmap. Další přihlášky přijímá Laboratoř Nadace Vodafone do září tohoto roku.


Kontakt:
Ondřej Zapletal, ředitel Nadace Vodafone
ondrej.zapletal-ext@vodafone.com
+420 777 787 948

Roman Bojko, koordinátor Laboratoře, Impact Hub Praha
roman.bojko@impacthub.cz
+420 731 181 624

Detaily o programu: www.laboratornadacevodafone.cz

Organizátor programu: Impact Hub Praha (coworkingový prostor pro setkávání, inovace a rozvoj podnikání):  www.hubpraha.cz

 

Zdroj: Tisková zpráva