mock

NAVIGÁTOR

Workshop pro koordinátory dobrovolníků z dílny HESTIA – Centra pro dobrovolnictví, z.ú.

navigator_prelozeno

Vzali jsme to nejlepší z našich léty ověřených kurzů, tj. unikátní know-how, které vychází z naší vlastní praxe a hluboké znalosti prostředí a přístup ke koordinátorům (máme pro vás prostě slabost). Přeleštili jsme naši myšlenkovou školu a workshopem vás provedeme s pomocí prožitkových metod, sebezkušenostních postupů, za maximálního využití koučovacího přístupu.

Pro koho je určen?

Pro všechny, zájemce o základní informace o managementu dobrovolnictví. Je určen nejen pro pracovníky v sociálních službách a dalších pomáhajících profesích. Bude přínosem i pro ty z vás, kteří se názvem pozice koordinátor nehonosíte, ale máte „jen“ na starost dobrovolníky např. komunitních projektech, při práci s dětmi, v ekologických hnutích apod.

Své si najdou ti začínající, kteří pracují v organizacích s dlouhou dobrovolnickou praxí, tak i pro ty, zkušenější, kteří chtějí svou práci posunout na vyšší úroveň. Každý bude mít možnost pracovat se svou reálnou potřebou.

Co si odnesete?

  • Ukotvíte si základní principy práce s dobrovolníky.
  • Získáte základní povědomí o legislativním rámci dobrovolnictví a informaci, co z něj je povinné právě pro vaši práci.
  • „Hacknete“ si téma dobrovolnictví sami pro sebe, pojmenujete si, co je pro vás osobně při vaší práci opravdu důležité.
  • Promyslíte, jak si vytvořit pro svou práci potřebné podmínky u vás v organizaci
  • Během workshopu si vytvoříte „mapu“, která vám bude základem pro nastavení vlastního systému práce s dobrovolníky tak, aby to vyhovovala vám, organizaci i dobrovolníkům.
  • Připravíte se na řešení nepřeberného množství situací, které vás při práci s dobrovolníky neminou.
  • Zažijete bezpečné sdílení zkušeností ve skupině.
  • Můžete získat svého parťáka, který vás bude doprovázet v dobrovolnickém světě (a vy jeho).

Kurz je akreditování u MPSV jako součást celoživotního vzdělávání pracovníků sociálních služeb. Výstupem z kurzů je osvědčení použitelné pro potřeby individuálních vzdělávacích plánů.

Termín: 19. - 21. října 2020

Místo: Karlínské náměstí 238/6, 186 00 Praha 8 (Prostory Ženy, s.r.o.)

CENA: 4 900,-

PŘIHLÁŠKA!