mock

Konference CEV o dobrovolnictví - 4.-6.10.2017, Vídeň

Konference CEV o dobrovolnictví - 4.-6.10.2017, Vídeň

CEV.jpg

Konference CEV o dobrovolnictví přinesla spoustu odlišných i společných témat

V zemích západní Evropy se dobrovolnickým aktivitám často věnuje více než 50% dospělé populace, a proto tam řeší otázky, které nám v České republice mohou zatím přijít dost vzdálené. Jde například o rovné zapojení různých sociálních vrstev do dobrovolnictví, přílišná intervence státu nebo vliv dobrovolnictví na trh práce a úroveň mezd. Až se budeme v Čechách zabývat takovými otázkami, bude to jistě jedna ze známek vyzrálosti naší společnosti.

Řada témat, která na konferenci zazněla v panelových diskuzích a kulatých stolech, je však aktuální i pro naše reálie. Jde například o podporu a institucionalizaci krátkodobého a adhoc dobrovolnictví, podporu firemního dobrovolnictví nebo dostatečný focus na management dobrovolnictví a proškolování.

Na konferenci byly také představeny kandidatury tří měst na Evropské město dobrovolnictví pro rok 2019. Pro tento rok se ve finále vůbec poprvé objevuje kandidát z post-komunistických zemí, a to Košice. Budeme držet palce a zároveň přemýšlet o tom, jaké české město by mohlo kandidovat pro rok 2020. Posílejte tipy!

Foto 1: účastníci CEV konference na zahajovacím ceremoniálu, autor: CEV

Foto 2: představení kandidátů na Evropské město dobrovolnictví 2019, autor:CEV