mock

Kdo by nechtěl mít svoji babičku?

Program 3G-tři generace hledá "náhradní prarodiče" již v několika městech České republiky.

IMG_8314.jpg
Dědečků se to samozřejmě týká také:-). Někdo však v řadě svých příbuzných žádného takového člověka nemá.
Program 3G-tři generace hledá "náhradní prarodiče" již v několika městech České republiky. Střediska programu 3G-tři generace se pravidelně setkávají za účelem metodické podpory a spolupráce.
Zatím poslední takové vzdělávací setkání koordinátorů programu 3G-tři generace
proběhlo v HESTIA, v Praze 30.10.2017. Přineslo nejen novinky z regionů, řešení palčivých témat ohledně vedení dokumentace, propagace programu, ochrany osobních údajů, ekonomické otázky, výběru nových dobrovolníků a rodin, ale i mnoho nových inspirativních nápadů. I přes nečekanou větrnou a sněhovou kalamitu se dostavili  koordinátoři téměř ze všech středisek programu 3G-tři generace. Mezi stálými koordinátory jsme uvítali také nového zájemce o zavedení programu do svého města, a to kolegy z organizace Střed, z.ú. v Třebíči. 
 
Díky setkání se s vámi teď můžeme podělit o zajímavé informace z jednotlivých středisek a také o koláž Jak vidí program 3G-tři generace jeho koordinátoři. 
 
Počet zájemců o dobrovolnictví ve věku 50+ sice stále není příliš velký, přesto  jsou plány na rok 2017 v počtu mezigeneračních spojení programem 3G-tři generace téměř splněny. K poslednímu říjnovému dni hlásíme za rok 2017 celých 30 dlouhodobých mezigeneračních spojení a další 4 budou co nevidět!  Zatímco Jičín překonal loňskou "neúrodu" dobrovolníků, Opava stále volá po nových dobrovolnících. Karlovy Vary se pyšní první založenou mezigenerační trojicí! 
 
Většina středisek stále přijímá jak nové dobrovolníky, tak i rodiny. Neváhejte a rozšiřte řady dobrovolníků 50+ v programu 3G-tři generace v některém z našich středisek. Pro inspiraci Brožura příkladů dobré praxe.