mock

Jako každý rok, i letos jsme si užili báječnou vánoční akci s klienty našich programů!

Vánoční dílničky, stopovačka s úkoly, zdobení stromku, koledy a drobné dárečky udělaly radost všem

vanocni-akce.JPG

A sešlo se nás letos opravdu hodně – více než 20 dětí, některé se svými dobrovolníky, některé se sourozenci, rodiči a prarodiči. Přišli i bývalí dobrovolníci a jejich parťáci.

Díky paní ředitelce ze základní školy Na Smetance, paní Haně Vítové, jsme mohli uspořádat vánoční dílničky v jejich příjemné jídelně.

Vyráběli jsme přáníčka, zdobili ovoce, dělali si placky s vánočními motivy, krásné voňavé svíčky z včelího vosku, z vlny jsme dělali bambule a bambulky, z papíru svícínky a hvězdy a také jsme všichni společně vytvořili dlouhatáááánský řetěz z barevného papíru.

No a pak nás čekalo překvapení – vyrazili jsme po značkách společně do Riegrových sadů a cestou splnili několik vánočních úkolů. Doputovali jsme ke krásnému stromečku, který jsme si ozdobili  společně vyrobeným řetězem a tak si z něj udělali náš vánoční stromeček!!! Pod ním se pak rozdávaly dárečky jak  pro dobrovolníky – pro ty, kteří dobrovolničí už delší dobu, nebo mají nějaké další zásluhy :-) No a samozřejmě pro děti, každý měl pod stromečkem nějakou maličkost. Společně jsme zpívali koledy a prskaly nám k tomu prskavky, prostě to bylo krásné předvánoční naladění!