mock

Evropská metodika mentoringových projektů jde do finále!

V polovině května se naše kolegyně zúčastnily závěrečného setkání partnerských organizací v rámci projektu VoluMe (VOLUntary MEntors).

Logo_Grundtvig.jpg

Hostitelem posledního setkání byla organizace Gemeinsam leben & lernen in Europa e. V. (GLL) z německého Pasova, která celý projekt partnerství pod programem Grundtvig, koordinovala. Cílem posledního setkání evropských partnerů z Německa, Velké Británie, Litvy, Slovenska a České republiky bylo rozvrhnutí závěrečných prací na metodice zavádění a provozu mentoringových programů. Kromě toho pro nás hostitelská organizace připravila návštěvu několika organizací a projektů, které jsou postaveny na principu mentoringu.

Kinderschutzbund Passau provozuje již 10 let mentoringový program pro rodiny, který má za cíl pomoc dítěti prostřednictvím podpory rodičů. Mentoři se s rodinou setkávají 1-2 krát týdně a rodiče mohou podpořit například tím, že je učí nakupovat a vařit levnou, ale zdravou stravu pro děti. GLL již dva roky koordinuje velice úspěšný mentoringových projekt, jehož cílem je pomoci dětem přistěhovalců s rychlejším osvojením němčiny. Projekt je postaven na dobré spolupráci GLL a zapojených základních škol v Pasově a jeho okolí. Zájem dobrovolníků, především ze starší generace je obrovský a tak projekt pomohl a pomáhá velkému množství dětí z mnoha různých zemí.

Rock your life! je celoněmecký projekt, v rámci něhož univerzitní studenti po dva roky podporují děti z Hauptschule (typ nejnižší střední školy) a/nebo pocházejících ze znevýhodněného prostředí.


Během června/července 2015 proběhnou závěrečné práce na metodice, která pak bude představena veřejnosti ve všech zapojených zemích. Metodika, která vzniká za podpory Evropské komise, bude následně všem volně přístupná.

Věříme, že přispěje k rozvoji mentoringových programů v Evropě i u nás, v České republice.
Více o projektu VoluMe naleznete zde.