mock

Křesadla ocenila dobrovolníky i na Liberecku

6. ročník slavnostního předávání Křesadel pro Liberecký kraj

Kresadlo-jablonec-2016.jpg

PhDr. Jiří Tošner, zakladatel HESTIA a celorepublikový koordinátor cen Křesadlo, se zúčastnil předávání cen pro Liberecký kraj, které se již potřetí konalo pod taktovnkou Oblastního spolku Českého červeného kříže Jablonec nad Nisou.

Ocenění: Anna Šmídová je dobrovolnice dobrovolnického centra při Krajské nemocnici Liberec a této činnosti se věnuje více jak 7,5 roku. Dagmar Holanová je zakladatelkou Ligy na záchranu zvířat a majitelka útulku Dášenka, zvířatům zasvětila svůj život a pomáhá dodnes, i když její zdraví není již zcela v pořádku. Kateřina Pravcová byla mezi nominovanými benjamínkem, ale neznamená to, že je začátečníkem v dobrovolnictví. Ač je jí 16 let, věnuje se činnostem dobrovolnickým již šest let a v této chvíli hlavně činnostem při DDM Vikýř v Jablonci nad Nisou. Rudolf Šrámek již třicet let učí několikátou generaci k lásce k modelářství děti z DDM Mozaika v Železném Brodě. Petr Činčala je zakladatelem dvou občanských sdružení Centrum generace Liberec i partnerské organizace v Jablonci nad Nisou, do ČR přinesl iniciativu Ttýden partnerství. Matěj Kovalevský, dobrovolník Libereckého komunitního střediska Kontakt, který se věnuje hlavně starším lidem v pečovatelských domech. Cenu Křesadlo získal hlavně pro svoji neobyčejnost a výjimečnost.

Všem oceněným blahopřejeme a děkujeme jim za jejich světlo, které vnáší do našich životů. Děkujeme, že takoví lidé mezi námi jsou.