Přeskočit na menu stránky
Přeskočit na hlavní menu
Přeskočit na menu články a galerie
Přeskočit na obsah


Chcete být dobrovolníkem?

Navigace: HESTIA » Pro zájemce o dobrovolnictví » Chcete být dobrovolníkem?

Nejdříve si zkuste odpovědět na níže položené otázky:

 

Co od dobrovolnictví očekávám?

Je mnoho pocitů, námětů, zkušeností či inspirací, které vedou k tomu stát se dobrovolníkem. AJe fajn říci si hned na začátku, co od své dobrovolnické činnosti očekáváte a jak si ji představujete.


Kolik času mohu dobrovolnickému závazku věnovat?

Dobrovolnictví je závazek a jedna z prvních otázek, kterou můžete od většiny dobrovolnických organizací čekat, se bude týkat vašich časových možností. Můžete být dobrovolníkem jednorázovým (např. klasické Mikulášské besídky 1x do roka) nebo dlouhodobým či pravidelným (např. docházet každé pondělí odpoledne do nemocnice předčítat pacientům pohádky). Jedna dobrá rada na začátek: "Neslibujte, co nemůžete dodržet."


Komu nebo kde bych chtěl pomoci?

Když víte, proč chcete být dobrovolníkem a kolik na to máte času, lépe se Vám vybírá oblast, ve které se chcete angažovat.  

 

Jak bych chtěl pomoci?

Je dobré si rozmyslet, co je pro vás to "pravé ořechové" a jakým způsoben byste se nejraděj angažovali - můžete pracovat manuálně (natírat plot, pracovat na zahradě, sázet stromy...), můžete pracovat s lidmi (v nemocnicích, dětských domovech, domech pro seniory...) či zvířaty (útulky pro zvířata), také můžete pomoci s organizací (výstav, akcí pro děti, dobočinných koncertů...)nebo můžete pomáhat svými odbornými znalostmi (příprava grafiky, správa webu, pomoc s marketingem či PR...).

 

Pokud jste si již vše ujasnili, můžete začít hledat organizaci, která Vám bude vyhovovat, zde najdete:

 

 

 

 

 

 

Aktuální akce
Děkujeme DDM Klamovka za bezplatné poskytnutí prostor na akce Programu Pět P

HESTIA NDC na YouTube
CS EN